Aktualne działania Fundacji

null

Blog

null

Vlog

null

Podcast

EVS - ERASMUS +

Fundacja Mobilni Polacy od 2011 roku pracuje z wolontariuszami międzynarodowymi w ramach  programu Youth in Action (obecnie Erasmus+) oraz z wolontariuszami lokalnymi w powiecie milickim. Do tej pory byliśmy organizacją koordynującą w pięciu projektach EVS w których brało łącznie ponad 50 osób. Dzięki naszemu udziałowi w roli organizacji wysyłającej, kilkanaście osób wyjechało na projekty EVS w innych krajach, a kilkaset uczestniczyło w wymianach młodzieżowych, treningach i seminariach. W latach 2018-20 mamy status organizacji wysyłającej oraz koordynującej.

Jako organizacja koordynującą inspirujemy i inicjujemy działania, które aktywizują społeczność lokalną, włączając ją w „obieg” działań projektowych, odbywających się w poszczególnych organizacjach goszczących, jako ich współautora i aktywnego aktora zdarzeń, a nie jedynie biernego odbiorcę.

Od 1 sierpnia 2018 jesteśmy w trakcie realizacji  1 projektu długoterminowego,  w którym koordynujemy całoroczne działania 9 wolontariuszy. Wolontariusze w ramach aktualnego projektu będą  gościć w Miliczu do stycznia 2020 roku. Organizacje w których pracują obecnie goszczeni w Miliczu wolontariusze to: Szkoły Podstawowe nr 1 i 2, Fundacja KOM, oraz Milickie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci  i Osób Niepełnosprawnych.  Wolontariusze pochodzą z Hiszpanii, Włoch, Turcji oraz Grecji.